مطسا جت

فیلم های منعطف متالایز که امروزه به فراوانی در بسته بندی موادغذایی و به ویژه تنقلات استفاده می شوند، دارای ساختاری پیچیده وچند لایه ای هستند که جمع آوری و بازیافت آنها را دشوار می کند. شرکت آمریکایی Annie’s تولید کننده مواد غذایی سالم در کالیفرنیا در پی یافتن راه حلی برای این مسئله بوده و توانسته روشی در جهت بسته بندی پایدار تنقلات بیابد.

شرکت Annie’s محصولاتی شامل ماست، پنیر، سوپ، گوشت های کنسروی، غذاهای منجمد، انواع نان، سس ها و افزودنی ها را با دادن اولویت به بسته بندی قابل بازگشت به طبیعت تولید می کند و یکی از اهداف شرکت کمک به حفاظت از محیط زیست و کمک به مصرف کنندگان بنا گذاشته شده است.

آقای پاتریک کینان، مهندس تحقیق و توسعه امور بسته بندی شرکت Annie’s  که مسئول طراحی بسته بندی های جدید برای این برند و همچنین انتخاب و آزمایش مواد مناسب بسته بندی است به گونه ای که مطابق با میل و سلیقه مشتری باشد. این فرد می گوید که اولویت اولیه در بسته بندی هر محصول، حفاظت از مواد غذایی داخل آن به گونه ای تازه و سالم باقی بمانند و از هدر رفتگی مواد غذایی تا میزان ممکن جلوگیری شود و این مسئله بسیار مهم تر از بسته بندی قابل بازیافت است.مواد بسته بندی در این شرکت همانند بیشتر شرکت های صنایع غذایی از فلز، کاغذ و شیشه مبدل به مواد پلاستیکی و به ویژهPE یا پلی اتیلن چند لایه همراه با لایه محافظ متالایز شده است. موادی که به اندازه فلز، کاغذ یا شیشه فکری برای بازیافت آن نشده است.

شرکت Annie’s  در همکاری با اتحادیه بسته بندی آمریکا راه حلی ارائه داده اند تا مصرف کنندگان این بسته بندی ها را جمع آوری کرده و به سوپر مارکت ها باز گردانند. درسراسر آمریکا سیستم بازیافتی وجود دارد که به جمع آوری  مواد قابل بازیافت از مصرف کنندگان می پردازد و این مکان ها معمولا در دسترس همه قرار دارد. آقای کینان می گوید مصرف کنندگان وقتی فکر می کنند به حفاظت کره زمین و محیط زیست کمک می کنند از این طرح استقبال می کنند.به پیشنهاد شرکت Annie’sورق های متالایز جمع آوری شده در تولید چوب مصنوعی که برای تولید مواد ساختمانی داخلی، کف پوش فضاهای سبز، اسکله های چوبی و موارد اسفاده زیاد دیگر به کار می رود. قرار است این طرح پیشنهادی در کنفرانس اتحادیه فناوری های بسته بندی و فراوری  (PPMI) در شیکاگو مطرح شود تا برندهای دیگر نیز این روش را به کار گیرند.

ترجمه از سایت: https://www.packworld.com/article/annies-organic-snack-food-producer-develops-sustainable-packaging-roadmap-using-metallized


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *